Mezinárodní fotografické sympozium Fulnek

Comenius Fulnek, o.s.,Ostravská univerzita v Ostravě, Město Fulnek a Muzeum Novojičínska, p.o.

si Vás dovolují pozvat na slavnostní zahájení do kostela sv. Josefa ve Fulneku v pondělí 26. září 2011 v 18 hod.
V rámci zahájení proběhne beseda s prof. Jindřichem Štreitem.

Sympozium bude probíhat ve dnech 26. – 30. září 2011.
Tématem celé akce bude znovuobnovení města Fulneku po II. světové válce.

Mezinárodní fotografické sympózium

PŘÍBĚH  MĚSTA  FULNEKU

 

26.- 30. září 2011 – Kostel sv. Josefa ve Fulneku

Mezinárodní fotografické sympózium zaměřené na fotodokumentaci současného stavu města Fulneku a jeho okolí v konfrontaci s historickými fotografiemi města,

26. září – 30. října 2011

Zpracování reklamních fotografií pro firmy a soukromé zájemce

Občanské sdružení Comenius Fulnek o.s.  ve spolupráci  s  Ostravskou universitou, fakultou umění,  pořádá již  III. ročník mezinárodních sympózií studentů, tentokrát na téma znovuobnovení města Fulneku po II. světové válce.

Ve dnech 26.9. – 29.9.2011 můžete potkat  ve městě studenty Ostravské university, jejichž úkolem bude, na podkladě dobových fotografií,  netradiční zachycení současného stavu míst a staveb ve městě, které byly v průběhu 20. století poničeny nebo úplně zmizely.

Další prací studentů bude digitální zpracování  reklamních banerů a reklamních fotografií (reklamní balíčky v ceně 2.000 kč a 5.000 kč – v případě zájmu kontaktujte prosím naše koordinátory).

Navážeme tak na předchozí studentské workshopy, které naše sdružení organizovalo (výstavba naučné stezky „Člověče, zastav se…“ v roce 2009 a na loňské mezinárodní šperkařské sympózium).

Zveme vás ke slavnostnímu zahájení v kostele sv. Josefa ve Fulneku dne 26.9.2011 v 18.00 hod, po něm bude následovat beseda s prof. Jindřichem Štreitem.

Živé logo Comenius Fulnek – Studenti, kteří nám budovali před 2 lety naučnou stezku

Pokud  vás zajímá, jak fotí „profíci“ a chtěli byste se něco přiučit nebo se jinak zapojit do workshopu, kontaktujte prosím naše koordinátory

Jan Mariánek – tel . 604 154 240

Jitka Krčmářová – tel. 608 625 847

 

Všechny akce proběhnou v rámci dlouhodobého projektu Edu & Art Fulnek  2011 ve spolupráci s městem Fulnek, Muzeem Novojičínska, p.o., za finanční podpory města Fulnek a dalších sponzorů z řad  fulneckých podnikatelů.

Categories: Již proběhlo v roce 2010