Klášterní kouskování

Klášterní kouskování ve Fulneku

31. května – 1. června 2014
Kostel sv. Josefa ve Fulneku


Přijďte si vybrat módní kousky, co zahřejí

Vaše tělo i duši a pomůžou k záchraně kláštera!

 

Dobročinný bazar s módní přehlídkou a soutěžní výstavou

Nadační fond Kousek po kousku a občanské sdružení Comenius Fulnek pořádají dobročinný bazar s oblečením a dalšími hezkými věcmi (již od pouhé stokoruny!), jejichž koupí přispějete na záchranu kláštera a oživení dalších místních památek, které potřebují naši pomoc.

Součástí programu bude i soutěžní výstava obrázků dětí fulneckých ZŠ „Jak si představujete klášter v novém kabátě?“ Vítěz lístečkového hlasování všech návštěvníků získá sladkou odměnu. Obrázky budou prodejné a výtěžek z nich opět poputuje na záchranu kláštera.

Člověk se rád obklopuje věcmi, ke kterým má kladný vztah.  Počínaje oděvem, přes porcelán po babičce, vysněnou židli, obraz nebo třeba celý dům. S výstavbou začíná zevnitř směrem ven – kousek po kousku, v rámci svých možností, s vizí naplnění dlouhodobého snu.  První z těchto „vrstev“ má ovšem neskutečnou výhodu, je možné si ji vzít s sebou kamkoliv.  Provází nás celým dnem, a může být nositelem nejen fyzického tepla. Přijďte si pro kousek, který zahřeje dvakrát.“
(Radka Kovačíková, autorka ilustrací Klášterního kouskování ve Fulneku)

 

Jak Vaše návštěva pomůže

Polovina výtěžku z akce poputuje na financování technické projektové dokumentace konventu Kapucínského kláštera – nezbytného kroku k jeho revitalizaci. Obnovený konvent se bude snažit navázat na duchovní odkaz J. A. Komenského v oblasti vzdělávání a kultury, jak se již děje v rámci akcí pořádaných v Kostele sv. Josefa. Po rekonstrukci tak ve Fulneku vznikne ucelený prostor pro kulturně-společenský život, unikátní nejen v rámci Moravskoslezského kraje.

Druhá polovina výtěžku bude přerozdělena mezi projekty podpořené letos Nadačním fondem Kousek po kousku v rámci programu „Podpora oživení místních památek“. Nadační fond doplní zbývající finance nutné k realizaci vybraných projektů z vlastních zdrojů. V minulosti se tak podařilo nakoupit třeba ozvučení právě do Kostela sv. Josefa ve Fulneku, uspořádat zde výstavu o fulneckém zámku či přispět na výstavní činnost zámku v Bílovci.

 

Program

Sobota 31. května od 14:00

Slavnostní zahájení s netradiční módní přehlídkou

 

Neděle 1. června od 15:00

Slavnostní zakončení s vyhlášením výsledků výtvarné soutěže a předáním cen vítězům

 

Otevřeno jen tak k návštěvě a nákupu kdykoliv v tyto časy:

Sobota 14:00 – 20:00

Neděle 10:00 – 16:00

Děkujeme za Vaši návštěvu, co pomáhá!

 

Pořádající organizace:

Občanské sdružení Comenius Fulnek je neziskové dobrovolné společenství  založené v roce 2008. Jeho 18 členů spojuje zájem  o kulturní a vzdělanostní rozvoj Fulnecka a především radost ze společné práce. Cílem sdružení, navazující na odkaz Jana Amose Komenského, je podporovat kulturu, vzdělávání v každém věku, komunitní rozvoj a spolupráci i zachovávání kulturního, duchovního a přírodního dědictví. Comenius rovněž spolupracuje s dalšími organizacemi a jednotlivci, kterým není lhostejný svět kolem nich a svými schopnostmi i entuziasmem pomáhají naplňovat společné sny.

www.comeniusfulnek.cz

Nadační fond Kousek po kousku podpořil od svého vzniku v roce 2011 již přes 30 malých i velkých dobročinných projektů z celého severomoravského regionu. Podporuje vzdělávání, výstavbu dětských hřišť, místní kulturní akce, nadané studenty i sportovce s handicapy a v neposlední řadě také oživení místních památek. A právě na projekty pomáhající probrat se krásným historickým místům zpátky k životu (které by nadační Nadační fond letos opět rád podpořil) půjde polovina výtěžku z Klášterního kouskování.

www.kousekpokousku.cz

Závěrečná zpráva a poděkování

obrázek - Klášterní kouskování - barevný

Categories: Fotogalerie 2014, Již proběhlo v roce 2014