3. klášterní kouskování

Děkujeme všem za úžasnou vybranou částku!

77 405 Kč je nový rekord Klášterního kouskování! A ani koruna nepřijde nazmar.

Díky těmto prostředkům podpoříme.

Rozšíření historického modelu města Fulnek

Loni se nám podařilo i díky Vaší skvělé podpoře realizovat první část modelu, který je v současnosti přístupný veřejnosti v Kostele sv. Josefa. Stále ale ještě na modelu chybí dominanty města, nacházející se za hradbami města: jako třeba Fulnecký zámek ale i samotný Kapucínský klášter. Pomozte nám dostavět krásný model kousek po kousku!

Podpora vydání knihy „Dům v zahradě Páně. Fulnecký kapucínský klášter v proměnách staletí“

Kniha, kterou po mnoho let připravoval místní historik Zdeněk Orlita, nechává poprvé důkladněji nahlédnout pod pokličku dějin kláštera. A to nejen, co se jeho výstavby týče. Otevírá rovněž pohled do každodenního života fulneckých kapucínů v širokém časovém rozmezí mezi barokem a nástupem komunistické totality. Seznamte se i Vy s osudy desítky kapucínských bratří, kteří ve Fulneku působili.

Motor do života pro Karolínku

​Třetí část z výtěžku letošního Kouskování poputuje ke Karolínce Dejové a její rodině, která nyní šetří na přídavný motor k jejímu invalidnímu vozíku, který by jí usnadnil pohyb mimo domov. Kája se totiž sice narodila se svalovou dystrofií a hypotonií, to ji však v žádném případě nemůže zastavit v jejím tančení, malování či hraní na flétnu. Přijďte se podívat na Kouskování, kde Karolínka – mimo jiné také držitelka ceny Zlatý oříšek pro talentované děti – osobně vystoupí.Přečtěte si krásný článek o Karolínce.

Podnikat a pomáhat zároveň je možné

Picture

Poslední část výtěžku bude věnována projektu Social Impact Award – jde o celostátní vzdělávací program pro studenty, který učí, že podnikat a pomáhat zároveň je možné. Dar bude použit na tisk výstavy Pomáhejme jinak, která zobrazuje úspěšné studentské podnikatelské projekty.

 

Categories: Aktuální zprávy