4. klášterní kouskování

Přijďte si opět vybrat módní kousky, co zahřejí Vaše tělo i duši a pomůžou dobré věci.

Nadační fond Kousek po kousku a Comenius Fulnek pořádají již počtvrté dobročinný bazar s oblečením a doplňky, tento rok s rozšířenou dětskou sekcí.

Letošní ročník odstartuje v kostele sv. Josefa v sobotu 20. května v 15:00 netradiční módní přehlídkou, několika uměleckými vystoupeními a otevřením prodejní výstavy autorských kousků se závěrem ve 20:00. Otevřeno k nákupu či návštěvě však bude až do středy 24. května. Od pondělí do středy vždy v časech 9:00 – 18:00, v neděli od 10:00 do 16:00. V tento den bude také možnost zúčastnit se tvořivého workshopu pro děti s Magdalénou Feilhauerovou.

V rámci předešlých ročníků se podařilo vybrat téměř 200 000 Kč, díky nimž se podařilo vytvořit např. historický model města Fulneku, podpořit přípravu projektové dokumentace k rekonstrukci kapucínského kláštera, vydat knihu o historii kláštera, přispět na motor k invalidnímu vozíčku jedné statečné holčičky z Kopřivnice a další.

A jak vaše návštěva pomůže v roce 2017?

Kousek z výtěžku poputuje na vystavení unikátního interaktivního projektu Orbis Pictus ve Fulneku, kousek na zakoupení oboustranně funkčního promítacího plátna do fulneckého kláštera, kousek bude věnován studentům se vzdělávacím projektem Impact Hubu, který učí, že podnikat a pomáhat zároveň, je možné a část přispěje na doplnění budov historického modelu města Fulneku z 18. století.

Máte zároveň doma v šatníku nějaký krásný kousek, který jste přestali nosit, ale o kterém si myslíte, že jiní by si pro něj ruce utrhli?  Věnujte jej na dobrou věc! Své kousky můžete přinést, nejlépe po telefonické domluvě, přímo do kostela sv. Josefa a další odběrná místa. Jejich seznam, ohlédnutí za předešlými ročníky a další informace naleznete na www.klasternikouskovani.cz a www.comeniusfulnek.

Přijďte podpořit, nakoupit, udělat radost sobě i blízkým.

Těšíme se na Vás.

Categories: Aktuální zprávy