Klášterní kouskování

„Člověk se rád obklopuje věcmi, ke kterým má kladný vztah. Počínaje oděvem, přes porcelán po babičce, vysněnou židli, obraz nebo třeba celý dům. S výstavbou začíná zevnitř směrem ven – kousek po kousku, v rámci svých možností, s vizí naplnění dlouhodobého snu. První z těchto „vrstev“ má ovšem neskutečnou výhodu, je možné si ji vzít s sebou kamkoliv. Provází nás celým dnem, a může být nositelem nejen fyzického tepla. Přijďte si pro kousek, který zahřeje dvakrát.“

Radka Kovačíková, autorka loga a ilustrací Klášterního kouskování ve Fulneku

O čem je Klášterní kouskování?

Klášterní kouskování je dobročinný bazar s oblečením a doplňky pořádaný Nadačním fondem Kousek po kousku a spolkem Comenius na němž si můžete již od pouhé stokoruny koupit nějaký zajímavý kousek do Vašeho šatníku. Výtěžek je využit na podporu pečlivě zvážených a vybraných projektů lokálního rázu.
​Klášterní Kouskování má za sebou ji tři ročníky. Při jejich konání se  nám i díky Vaší skvělé pomoci podařilo vybrat celkem 206.805​ Kč.
Část vybraných peněz z prvních dvou ročníků putovalo na projektovou dokumentaci nezbytnou ke znovuoživení Kapucínského kláštera, díky dalšímu kousku bylo možno zrealizovat první část historického modelu města Fulnek. Z příspěvku se mohli radovat také v mobilním hospicu Ondrášek, který zajišťuje na Ostravsku a v okolí nezbytnou péči nevyléčitelně nemocným dospělým i dětem přímo v jejich rodinách.

V roce 2016 jsme přispěli na koupi motoru k invalidnímu vozíku úžasné osmileté tanečnici Karolínce Dejové z Kopřivnice, pokročili ve stavbě historického modelu města Fulnek, pomohli k vydání knihy „Dům v zahradě Páně. Fulnecký klášter v proměnách staletí” a nakonec ještě přispěli studentům ve vzdělávacím projektu Impact Hubu, který učí, že podnikat a pomáhat zároveň je možné.
Další informace můžete najít na: www.klasternikouskovani.cz
Categories: Naše projekty