Adventní koncerty 2018

Již se stalo tradicí, že v závěru roku pořádá Muzeum Novojičínska společně s Comeniem Fulnek čtyři adventní koncerty. Každou adventní neděli, vždy od 16 hodin, v krásných prostorách kostela sv. Josefa můžete při poslechu příjemné hudby nasát předvánoční atmosféru.  A na co se můžete těšit v letošním roce?

O první adventní neděli, 2. prosince 2018, vás zveme na koncert jedné z prvních českých folkových skupin Spirituál Kvintet, která slaví už 58. sezónu na scéně. V jejich podání uslyšíte nejznámější vánoční skladby jako Bim bam, Maria Panna a další.

Francouzské šansony v podání Sylvie Bee rozezní prostory kostela v neděli 9. prosince 2018 při druhém adventním koncertu s klavírním doprovodem Evy Mitáčkové.

Na úvod třetího koncertu v neděli 16. prosince 2018 vystoupí Swingová partička žáků ZUŠ Fulnek pod vedením p. uč. Martina Maléře.  Koncert doplní žáci – sólisté se svými pedagogy.

Den před Štědrým večerem, 23. prosince 2018, zazpívají sólisté opery a operety Slezského divadla v Opavě Zdeňka Mervová a Peter Soos. Slovem a vlastními básněmi provází Oldřich Kolovrat. Můžete se těšit na písně Ave Maria, Bílé vánoce, Už z hor zní zvon a také písně s biblickou tématikou Hospodin je můj pastýř, …

Milí spoluobčané, věříme, že si každý z vás může z naší nabídky vybrat, co se mu líbí. Bližší informace o koncertech získáte z připravovaných plakátů, z hlášení v městském rozhlase a na webových stránkách Muzea Novojičínska, p. o. a Comenia Fulnek, z. s.

Předprodej vstupenek bude zahájen 6. 11. 2018 v Městském informačním centru nebo přímo v kostele sv. Josefa. 

Rádi vás v kostele sv. Josefa při Kapucínském klášteře ve Fulneku uvítáme.

Marie Valová a Tereza Wiltschová

 

Categories: Aktuální zprávy