Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Na Vlnách s Ondrou Smeykalem

20.9.2019 19:00 - 20:00

Ondřej Smeykal – didgeridoo, elektrodidgeridoo
Jaroslav Mugrauer – bicí nástroje, Kora

Během programu oba aktéři propojují tradiční i experimentální pojetí etnických nástrojů, využívají možnosti soudobé elektroniky i syrovosti akustického zvuku.
Večer se opravdu proměňuje. Jako na vlnách se mohou posluchači roztančit v “rozjetých” rytmech elektroniky a bicí soupravy či zaposlouchat do jemných pasáží africké harfy Kory a didgeridoo.

Český hráč na australský domorodý nástroj Ondřej Smeykal vás ve svém dalším počinu opět zve na organickou svébytnou hudbu, fúzi worldmusic, taneční hudby, experimentálního ambientu.

Na co se můžete těšit:
Koncert je ambientní, poslechový, ale místy zabouří i k tanci…. Trvá cca 3h, a má 3 části o cca 45 -50minutách, s přestávkami.

V první části představuji didgeridoo, hraji solově průřez různých svých období a stylů hry na tento nástroj.
V druhé části pracuji s didgeridoo a elektronikou a doprovází mne Jarda na bicí nástroje…..to je taková tanečnější část.
Ve třetí části hraje Jaroslav na Africkou harfu – Koru, a já jej doprovázím.

Kora je speciální archaická harfa ze Západní Afriky, která si svou podmanivou melodikou získala mnoho fanoušků po celém světě.

Koncert se odvíjí z velmi poslechové části přes tanečnější momenty opět do klidu, mezi jednotlivými částmi jsou pauzy, ať si uši odpočinou…:)
www.smeykal.com

Podrobnosti

Datum:
20.9.2019
Čas:
19:00 - 20:00

Pořadatel

Muzeum Novojičínska, p.o., Comenius Fulnek, o.s.

Místo konání

Kostel sv. Josefa ve Fulneku
Kapucínská 288
Fulnek,
+ Google Mapa