Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Výprava 2018

23.8.2018 19:00 - 21:00

120,- Kč

Srdečně zveme na unikátní kulturní mezinárodní událost.
Britský hráč na gongy Bear Love a Ondřej Smeykal, český hráč na didgeridoo, pořádají další ročník hudebního putování Českem. Projekt Výprava spojuje genia loci kulturní krajiny a historické architektury, s akustickou hudbou a meditací.
Více než 15 unikátních míst České republiky ( např. Klášter Kladruby, Panenský týnec, Zámek Rosice, kostel Sv. Michala Znojmo, ) rozezní kolekce obřích gongů (2,2m!) za doprovodu australského didgeridoo. Letošní ročník bude mít 2 hosty. Andrew Begay pochází ze severoamerického kmene Navaho, byl vychován tradičním způsobem, je vypravěčem své tradice, výrobcem a hráčem na flétny. Další hostem je Australská Aboriginská umělkyně Rachel Shields, muzikantka a vypravěčka domorodých legend.
Koncepce Výpravy spájí instrumentální prvky archaických kultur, které vypráví pradávné příběhy o nás. Výpravu lze těžko popsat slovem koncert. Zve nás do elementárního zvukového proudu.
Dřevo, kov či přírodniny v podobě nejstarších nástrojů světa nám zvukem nabízí znovuoživení našich dávných zkušeností. 90min. performance je událostí nejen pro uši. Frekvence nástrojů rezonují, spojují tak hráče s posluchačem i prostorem, společné setkání se stává zážitkem jednoty.

Podrobnosti

Datum:
23.8.2018
Čas:
19:00 - 21:00
Cena:
120,- Kč

Pořadatel

Muzeum Novojičínska, p.o., Comenius Fulnek, o.s.

Místo konání

Kostel sv. Josefa ve Fulneku
Kapucínská 288
Fulnek,
+ Google Mapa