HRA BAREV

Comenius Fulnek, o. s. a Městské kulturní středisko, p. o.

Vás zvou na výstavu Jany Hradské

HRA BAREV
Vernisáž proběhne v pátek 4. června 2010v 17. 00 hod
v kapli sv. Rocha a sv. Šebestiána

Výstava potrvá od 5. – 20. 6. 2010,

Po – Ne 10. 00 – 12. 00 a 14. 00 – 16. 30

Hra barev – pozvání na výstavu a koncert – Rytmy Země

Občanské sdružení Comenius Fulnek a Městské kulturní centrum připravují v kapli sv. Rocha a sv. Šebestiána ve Fulneku výstavu paní Jany Hradské „Hra barev“. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 4. června 2010 v 17.00 hod. za doprovodu hudebního seskupení Rytmy Země .

Výstava potrvá od 5. 6. do 20. 6. 2010 (pondělí – neděle od 10.00 – 12.00 a 14.00 – 16.30 hod.). Akce je finančně podpořena v rámci projektu „EDU & ART Fulnek” Nadací OKD (Pro radost) Moravskoslezským krajem a Městem Fulnek.

Jana Hradská, autorka výstavy „Hra barev“, se narodila ve Studénce. Její toulavé boty ji pak zavedly do různých koutů světa. Po absolvování vysoké školy pedagogické zakotvila v Příboře jako středoškolská profesorka angličtiny, češtiny a výtvarné výchovy. Její láska k angličtině ji zavedla do Kanady, Velké Británie, USA a hlavně do Austrálie, kde žila v letech 2000-2003. Tento pobyt, jak sama říká, byl pro ni zlomový. Jednak upevnil její znalosti angličtiny, ale hlavně čtyřměsíční putování s batohem na zádech australskou, novo-zélandskou a fidžijskou krajinou ji inspirovalo k tomu, aby po svém návratu do České republiky sáhla po pastelkách a začala přenášet své vnitřní pocity na papír. Zjistila, že kreslení je pro ni výbornou relaxací po odučených hodinách anglického jazyka. Dnes se vrátila do rodného kraje, žije v Bílovci a učí angličtinu nejen děti na ZŠ Butovická ve Studénce, ale také dospělé v konverzačních kurzech. A ve volném čase si kreslí. Lépe řečeno hraje si s barvami a tvary.

Rytmy Země „jsme intuitivní, improvizační hudební skupina. Inspirací je nám matka Země se svou všeobsáhlou studnicí zvuků, rytmů a melodií. Při společné tvorbě vycházíme z aktuálních pocitů a hudební zkušenosti ovlivněnou místem narození a žití. Hrajeme na lidové hudební nástroje pocházející z různých koutů světa, převážně přirozeného ladění, nástroje vyráběné z přírodních materiálů. Jsou to např. bubny, didgeridoo, flétny, alikvotní zpěv atd. Věříme , že naše hudba souzní s přirozenými rytmy Země.

http://www.muzikohrani.cz/rytmy-zeme/

Na příjemné setkání se těší pořadatelé a Jana Hradská.

Categories: Již proběhlo v roce 2010